• Image 01

    Witamy

  • Image 02
  • Image 03
  • Image 04
  • Image 05
  • Image 06
Liceum Ogólnokształcące Nr I
Im. Jana Bażyńskiego
w Ostródzie

O SZKOLE

Ciekawe informacje

około 500 uczniów w 17 oddziałach,

21 sal lekcyjnych,

boiska sportowe „ORLIK”,

chór mieszany „Collegium vocale”.

ARTYKUŁY

Planowane oddziały

klasa A - POLITECHNICZNA,

klasa B - HUMANISTYCZNA,

klasa C - MEDYCZNA,

klasa D - EKONOMICZNA

klasa E- PSYCHOLOGICZNO-SPOŁECZNA,

klasa F - LIGWISTYCZNO-BIZNESOWA,

REKRUTACJA

Wyniki i oczekiwania

Bardzo wysoka zdawalność,

Większość abiturientów studiuje

na uczelniach w kraju i za granicą,

Przedmiotry wiodące ukierunkowane

są do wymogów szkół wyższych.

GALERIA

Opis i przeznaczenie

Galeria jest prowadzona przez

uczniów naszej szkoły pod

okieką samorządu uczniowskiego,

każda klasa może umieszczać swoje

zdjęcia włącznie z ich komentarzem.

cofaj
GLOBTROTER NA WYCIECE W GÓRACH

Dzień 1 naszej wycieczki był pełen wrażeń.

Po całonocnej podróży pociągiem i po krótkiej przerwie na śniadanie i odpoczynek, wyruszyliśmy na pierwszą wędrówkę po Tatrzańskim Parku Narodowym. Przepiękną Doliną Białego Potoku (z krótkim intensywnym wejściem pod górę) dotarliśmy na Sarnią Skałę skąd roztaczają się piękne widoki na Zakopane, Giewont i panoramę Tatr Zachodnich. Droga powrotna wiodła przez urokliwą Dolinę Strążyską. Wieczorem zaznaliśmy relaksu w zakopiańskich termach. Pierwszy, bardzo długi dzień już za nami.

Dzień 2 wycieczki Globtrotera do Zakopanego to wyjście na Halę Gąsienicową. Z Kuźnic poszliśmy ostro pod górę i przez Boczań doszliśmy do schroniska Murowaniec, skąd - po tradycyjnym kawałku szarlotki i po dłuższej przerwie - wyruszyliśmy w stronę Czarnego Stawu Gąsienicowego. Hala Gąsienicowa to jedno z najpiękniejszych miejsc w Tatrach, co potwierdzają zdjęcia!

Dzień 3  spędziliśmy w Dolinie Kościeliskiej – jednej z najpiękniejszych tatrzańskich dolin. Po drodze do schroniska. na Ornaku odwiedziliśmy magiczny Wąwóz Kraków i przeszliśmy przez Smoczą Jamę – jaskinię, która dla wielu była wyzwaniem. Mieliśmy dużo szczęścia – gdy tylko dotarliśmy do schroniska rozpadał się rzęsisty deszcz, który wkrótce przerodził się w grad. W drodze powrotnej młodzież miała okazję spróbować oscypków produkowanych według tradycyjnych receptur w jednej z nielicznych już prawdziwych bacówek.

Dzień 4 naszej górskiej wycieczki spędziliśmy na wyprawie do Doliny Pięciu Stawów. Ten długi, wymagający i zarazem jeden
z najpiękniejszych tatrzańskich szlaków krył więcej niespodzianek niż zwykle: kilka razy musieliśmy przejść przez śnieżne połacie, które pokrywały fragmenty szlaku, a Wielka Siklawa (największy wodospad w Polsce) w śnieżnej oprawie wyglądała zupełnie inaczej niż zazwyczaj. Ośnieżona Dolina Pięciu Stawów zrobiła na nas ogromne wrażenie, a im wyżej nad nią się znajdowaliśmy, tym piękniej wyglądała. W drodze od Morskiego Oka do Palenicy Białczańskiej zobaczyliśmy ogrom zniszczeń, które wyrządziła lawina zimą tego roku. Jutro ostatni dzień naszej wycieczki. Zapowiada się bardzo ciekawie!

Dzień 5 to ostatni dzień naszego pobytu w Tatrach. Czas zatem na pewne podsumowanie: w sumie przewędrowaliśmy trochę ponad 70 km po górskich szlakach, odwiedziliśmy 5 dolin (w tym Dolinę Pięciu Stawów, skąd szlakiem przez Świstówkę dotarliśmy nad Morskie Oko), przeszliśmy przez Halę Gąsienicową nad Czarny Staw Gąsienicowy, byliśmy w magicznym Wąwozie Kraków i w jaskini Smocza Jama, wspięliśmy się na Sarnią Skałę i Grzesia oraz spróbowaliśmy szarlotki w 5 schroniskach. Mieliśmy duże szczęście do pogody – ani jeden raz nie zmokliśmy, chociaż w Dolinie Kościeliskiej było blisko! Wszyscy zadowoleni i radośni wracamy dzisiaj do domu. Ale w góry wrócimy jeszcze nie raz!

Globtroter.

paralax

paralax

Paris

„Mądry człowiek uczy się każdego dnia. Głupi wie już wszystko.”

wiadomość

Zapisz się do naszego powiadamiania

Ranking szkół

Informacje kontaktowe

Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Jana Bażyńskiego

Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Jana Bażyńskiego

ul. Drwęcka 2, 14-100 Ostróda

896464151

89 646 41 51

sekretariat@lo1.ostroda.pl

sekretariat@lo1.ostroda.pl, ePUAP:/LO_OSTRODA/SkrytkaESP