• Image 01

    Witamy

  • Image 02
  • Image 03
  • Image 04
  • Image 05
  • Image 06
Liceum Ogólnokształcące Nr I
Im. Jana Bażyńskiego
w Ostródzie

O SZKOLE

Ciekawe informacje

około 500 uczniów w 17 oddziałach,

21 sal lekcyjnych,

boiska sportowe „ORLIK”,

chór mieszany „Collegium vocale”.

ARTYKUŁY

Planowane oddziały

klasa A - POLITECHNICZNA,

klasa B - HUMANISTYCZNA,

klasa C - MEDYCZNA,

klasa D - EKONOMICZNA

klasa E- PSYCHOLOGICZNO-SPOŁECZNA,

klasa F - LIGWISTYCZNO-BIZNESOWA,

REKRUTACJA

Wyniki i oczekiwania

Bardzo wysoka zdawalność,

Większość abiturientów studiuje

na uczelniach w kraju i za granicą,

Przedmiotry wiodące ukierunkowane

są do wymogów szkół wyższych.

GALERIA

Opis i przeznaczenie

Galeria jest prowadzona przez

uczniów naszej szkoły pod

okieką samorządu uczniowskiego,

każda klasa może umieszczać swoje

zdjęcia włącznie z ich komentarzem.

cofaj
WYCIECZKA KLASY 3D W TATRY

17 września 2023 r. uczniowie klasy IIID pod opieką p. Agnieszki Wrzesińskiej i p. Iwony Jakimowicz wyruszyli na wycieczkę w Tatry.

Naszą wyprawę rozpoczęliśmy w niedzielę wieczorem. Następnego dnia dotarliśmy do Zakopanego. Po zakwaterowaniu i śniadaniu wyruszyliśmy do miasta w stronę skoczni narciarskiej na spotkanie z naszym przewodnikiem, p. Szymonem Ziębą, aby wspólnie rozpocząć pierwszą górska przygodę. Wędrując przez Dolinę Białego zdobyliśmy Sarnią Skałę, skąd mogliśmy podziwiać przepiękne widoki. W drodze powrotnej była jeszcze chwila relaksu przy wodospadzie w Dolinie Strążyskiej. Zmęczeni, ale zadowoleni dotarliśmy do pensjonatu, gdzie czekała już obiadokolacja.

Wtorkowy poranek powitał nas bardzo deszczową pogodą, ale wszyscy dzielnie wyruszyliśmy na szlak. Naszym celem było zwiedzanie jaskiń w Dolinie Kościeliskiej - Jaskini Mylnej i Smoczej Jamy. Był też czas na chwilę refleksji nad Stawem Smreczyńskim
i odpoczynek w schronisku na Hali Ornak. Wieczorem relaksowaliśmy się w Zakopiańskich Termach.

W środę przeszliśmy ambitny szlak. Wędrówkę rozpoczęliśmy z Kuźnic, następnie Doliną Jaworzynki dotarliśmy na Halę Gąsienicową. Przepiękne widoki wręcz zapierały dech w piersiach. Była też chwila odpoczynku w schronisku Murowaniec, gdzie można się było posilić szarlotką z bitą śmietaną i sosem malinowym. Następnie udaliśmy się ambitnie na Przełęcz Liliowe zdobyliśmy Beskid (2012) i zeszliśmy na Kasprowy Wierch. W drodze powrotnej przez Myślenickie Turnie słyszeliśmy ryczące jelenie, bo w Tatrach właśnie trwa rykowisko. Zmęczeni, ale pełni wrażeń dotarliśmy do pensjonatu.

Czwartkowy poranek powitał nas słoneczną, ale bardzo wietrzną pogodą. Okazało się, że wieje wiatr halny, ale my niestrudzenie udaliśmy się na kolejny szlak. Dzisiejszą wędrówkę rozpoczęliśmy w Dolinie Chochołowskiej. Po przerwie w schronisku na Polanie Chochołowskiej wyruszyliśmy na szczyt o sympatycznej nazwie "Grześ" (1653 m), skąd mogliśmy podziwiać przepiękną panoramę Tatr Zachodnich. Wieczorem, podczas quizu wiedzy o Tatrach sprawdziliśmy, kto uważnie słuchał tego, co opowiadał nam przewodnik tatrzański.

Piątek był ostatnim dniem naszej tatrzańskiej przygody. Po śniadaniu udaliśmy się na wspólny spacer po Zakopanem. Była też chwila refleksji i zadumy na cmentarzu dla Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku. Jeszcze ostanie spojrzenie na Tatry i ..... czas na powrót do Ostródy.

 

 

paralax

paralax

Paris

„Mądry człowiek uczy się każdego dnia. Głupi wie już wszystko.”

wiadomość

Zapisz się do naszego powiadamiania

Ranking szkół

Informacje kontaktowe

Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Jana Bażyńskiego

Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Jana Bażyńskiego

ul. Drwęcka 2, 14-100 Ostróda

896464151

89 646 41 51

sekretariat@lo1.ostroda.pl

sekretariat@lo1.ostroda.pl, ePUAP:/LO_OSTRODA/SkrytkaESP