• Image 01

    Witamy

  • Image 02
  • Image 03
  • Image 04
  • Image 05
  • Image 06
Liceum Ogólnokształcące Nr I
Im. Jana Bażyńskiego
w Ostródzie
O SZKOLE
Ciekawe informacje

70-cio letnia historia,

około 400 uczniów w 11 oddziałach,

21 sal lekcyjnych,

boiska sportowe „ORLIK”,

chór mieszany „Collegium vocale”.

ARTYKUŁY
Planowane oddziały

klasa A - POLITECHNICZNA,

klasa B - HUMANISTYCZNA,

klasa C - MEDYCZNA,

klasa D - UNIWERSYTECKA,

klasa E - ŚRODOWISKOWA

REKRUTACJA
Wyniki i oczekiwania

Bardzo wysoka zdawalność,

Większość abiturientów studiuje

na uczelniach w kraju i za granicą,

Przedmiotry wiodące ukierunkowane

są do wymogów szkół wyższych.

GALERIA
Opis i przeznaczenie

Galeria jest prowadzona przez

uczniów naszej szkoły pod

okieką samorządu uczniowskiego,

każda klasa może umieszczać swoje

zdjęcia włącznie z ich komentarzem.

cofaj
TYDZIEŃ BAŻYŃSKIEGO

W ostatnim tygodniu września (21.09 - 25.09.2020 r.) obchodziliśmy święto patrona naszej szkoły -Jana Bażyńskiego herbu rodu Baysen.
Z tej okazji na godzinach wychowawczych, we wszystkich klasach pierwszych, został przeprowadzony konkurs z wiedzy o patronie szkoły. Uczniowie rozwiązali quiz w aplikacji Kahoot, na podstawie obejrzanej prezentacji o Janie Bażyńskim. Osoby, które uzyskały najlepszy wynik w każdej klasie, zostały nagrodzone książką o historii szkoły i budynku oraz słodką niespodzianką. Zwycięzcami konkursu zostali: Jakub Staniszewski z kl. I A, Maciej Klikowicz z kl. I B, Mariusz Rochowicz z kl. I C oraz Mateusz Paszkowski z kl. I D. To właśnie Ci uczniowie wiedzieli najwięcej o naszym patronie.
Poza tym na parterze w holu szkoły została zaprezentowana wystawa okolicznościowa. Biblioteka udostępniła młodzieży kronikę szkolną, w której m.in. można było przeczytać pamiątkowy wpis z 1966 r., dotyczący nadania imienia Jana Bażyńskiego naszemu liceum.
Na wystawie można było też zobaczyć herb rodu Bażyńskich oraz wiele interesujących, historycznych książek, dokumentów, przybliżających postać patrona liceum i czasów, w jakich żył.
Główną zasługą Jana Bażyńskiego było odzyskanie przez Polskę Pomorza Gdańskiego XV w., przyłączenie Warmii i uznanie lennem Polski Państwa Krzyżackiego. Pamiętajmy, że nasz patron był wybitnym mężem stanu i wielkim politykiem, który doprowadził do podpisania aktu inkorporacji ziem pruskich do Królestwa Polskiego dnia 6.03.1454 r. Uczniowie „Bażyniaka” są bardzo dumni ze swego patrona.

Paris

„Mądry człowiek uczy się każdego dnia. Głupi wie już wszystko.”

Zapisz się do naszego powiadamiania