paralax

„Mądry człowiek uczy się każdego dnia. Głupi wie już wszystko.”
około 500 uczniów w 17 oddziałach,
21 sal lekcyjnych,
boiska sportowe „ORLIK”,
chór mieszany „Collegium vocale”.
klasa A - POLITECHNICZNA (lotnicza),
klasa B - HUMANISTYCZNA,
klasa C - MEDYCZNA,
klasa D - UNIWERSYTECKA,
klasa E - PSYCHOLOGICZNO-SPOŁECZNA
Bardzo wysoka zdawalność,
Większość abiturientów studiuje
na uczelniach w kraju i za granicą,
Przedmiotry wiodące ukierunkowane
są do wymogów szkół wyższych.
Galeria jest prowadzona przez
uczniów naszej szkoły pod
okieką samorządu uczniowskiego,
każda klasa może umieszczać swoje
zdjęcia włącznie z ich komentarzem.
"Góry dają człowiekowi, poprzez zdobywanie wzniesień nieograniczony kontakt z przyrodą - poczucie wewnętrznego wyzwolenia, oczyszczenia, niezależności"~ Jan Paweł II
Klasa IIB pod opieką p. Pawła Drobisza oraz p. Macieja Okuniewskiego w drugim tygodniu września wyruszyła na wyprawę pełną trudnych szlaków, ale również przepełnioną śmiechem i zabawą. Kontakt z przyrodą był ważnym aspektem w biografiach wielu autorów, czy pomoże także uczniom, aby w roku szkolnym 2024/2025 dali z siebie 200%? Napawaliśmy się magiczną fauną i florą Tatr, która inspirowała wielu autorów i poetów do pisania niesamowitych dzieł (np. Henryka Sienkiewicza podczas pisania ,,Quo Vadis”)
Pierwszego dnia humaniści zaraz po przybyciu do Zakopanego, mimo zmęczenia, wyruszyli zdobyć Wielki Kopieniec, którego wysokość wynosi 1328 metrów n.p.m. Zaraz po zdobyciu tego szczytu ruszyliśmy na Nosal, który jest niższy od jego poprzednika tylko o 122 metry.
Drugiego dnia spotkaliśmy się z przykrą niespodzianką w postaci deszczu, jednak nie zatrzymało to nas przed zobaczeniem niesamowitej Doliny Kościeliskiej oraz Jaskini Mroźnej. Ujrzeliśmy pasma górskie, którym mgła nadawała tajemniczy i bajkowy klimat.
Trzeciego dnia postawiliśmy sobie poprzeczkę wysoką na 1895 metrów n.p.m - Giewont!!! Dzięki naszemu zdeterminowaniu po kilku godzinach marszu zdobyliśmy szczyt, który powinien zobaczyć każdy Polak. Część grupy, która nie zdecydowała się na zdobycie Giewontu, udała się z p. Okuniewskim na Polanę Kondratową, a stamtąd ruszyła na Wielką Krokiew. Przeszli przez Dolinę Bystrą oraz Dolinę Suchą.
Czwartego dnia ruszyliśmy na spokojną podróż ku Morskiemu Oku. To właśnie tam majestatyczne szczyty Tatr Wysokich odbijają się w krystalicznie czystej wodzie najsłynniejszego tatrzańskiego jeziora. Przy okazji postanowiliśmy zobaczyć Czarny Staw pod Rysami, którego ciemnoniebieski kolor w połączeniu z zacienieniem trwającym przez większość dnia przypomina czerń.
Piąty dzień spędziliśmy w Zakopanem, największej miejscowości w bezpośrednim otoczeniu Tatr. Zwiedziliśmy Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego. Resztę dnia spędziliśmy na Krupówkach, a wieczorem ze smutkiem odbyliśmy naszą ostatnią trasę po Zakopanem. Szlak prowadził na dworzec kolejowy.
Wróciliśmy z wycieczki zmęczeni fizycznie, ale wypoczęci psychicznie.
Dziękujemy p. Szymonowi, który jako przewodnik pokazał nam niesamowite Tatry oraz wykazał się nieziemską wiedzą na ich temat. Ta wycieczka zostanie na zawsze w naszej pamięci. Wielu z nas pokonało wyzwania, które wcześniej wydawały się nie do przejścia, gdyż:
“Zawsze wydaje się, że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie zrobione”~ Nelson Mandela.
„Mądry człowiek uczy się każdego dnia. Głupi wie już wszystko.”
Ranking szkół
Informacje kontaktowe
Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Jana Bażyńskiego
ul. Drwęcka 2, 14-100 Ostróda
89 646 41 51
sekretariat@lo1.ostroda.pl, ePUAP:/LO_OSTRODA/SkrytkaESP