klasa E - ŚRODOWISKOWA

OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH W BAŻYNIAKU.

W tym roku szkolnym, z powodu pandemii, dopiero w grudniu udało nam się dokonać podsumowania działań przeprowadzonych w ramach obchodów święta: ”Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych” . Biblioteka LO Nr I w Ostródzie zorganizowała w tym czasie dwie akcje czytelnicze.

Na początku października został ogłoszony konkurs plastyczny nt.: „Z książką Ci do twarzy”.

Decyzją jury w konkursie:

• I miejsce zajęła Oliwia Beczyńska z kl. II Dp
  • II miejsce (ex aequo) przypadło Jaśminie Dunin- Sulgostowskiej z kl. I A
  • II miejsce (ex aequo) zajęła Amelia Dziedziech kl.3 A
  • III miejsce zdobyła Roksana Żołnierczuk z kl. III D

Pozostałe uczennice: Martyna Sobieraj z kl. 3D oraz Wiktoria Wejer z kl. 3D otrzymały wyróżnienia.

W ciągu całego miesiąca października można było zakupić książki na Kiermaszu Taniej Książki „Kup za 1 zł”. Bibliotekarze wraz z członkami Koła Przyjaciół Biblioteki przygotowali do sprzedaży w bibliotece, za przysłowiową złotówkę, starsze książki pozyskane z darów od uczniów, absolwentów, nauczycieli i rodziców. Kiermasz cieszył się sporym zainteresowaniem. Pozyskane pieniądze zostały przeznaczone na zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej.

Dziękujemy wszystkim za włączenie się w obchody święta ”Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych”, a zwyciężczyniom konkursu gratulujemy wygranej! Szkoda, że w tym roku, z powodu epidemii oraz wprowadzenia nauczania zdalnego, nie udało nam się przeprowadzić wielu zaplanowanych imprez. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy miały możliwość przedstawienia uczniom bogatszej oferty obchodów święta bibliotek szkolnych.